Porsche Bucuresti Nord Cariere

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

  1. Cariera
  2. Consilier garantii (f/m/d)
30.07.2023
PIA Consilier Service

Trăim într-o lume aflată în continuă mișcare, în care oamenii încearcă permanent să își extindă orizonturile. Pentru a le susține visurile, noi le oferim cele mai performante soluții de vânzare, finanțare și mentenanță, în calitate de furnizor de top de servicii de mobilitate la nivel global. Te așteptăm în echipa noastră. GOT THE DRIVE?

Consilier garantii (f/m/d)

RESPONSABILITĂȚILE TALE:
· Verificarea tuturor cazurilor care implica garantiile si indeplinirea formalitatilor necesare pentru fiecare caz care indeplineste conditiile de garantie;
· Verifica si da acceptul pentru inlocuirea in garantie a pieselor, materialelor si a manoperei aferente in cazurile de garantie, la solicitarea sefului de atelier sau a tehnicienilor;
· Verificarea, acceptarea, transmiterea, urmarirea si corectarea contractelor de garantie;
· Urmarirea platii lucrarilor de garantie, pontarea si facturarea contractelor de garantie si predarea acestora catre contabilitate;
· Efectuarea de cereri de garantie inainte de inlocuirea pieselor cu valori mari;
· Verificarea pieselor inlocuite in garantie si depozitate in magazie; propunere liste casare;
· Identificarea autovehiculelor implicate in actiuni si anuntarea proprietarului;
· Comanda si urmarirea necesarului de piese pentru actiuni si ofera in mod special indicatii pentru evitarea supraaglomerarii stocului si a comenzilor eronate;
· Centralizarea actiunilor efectuate;
· Consilierea atelierului in cazuri cu probleme si solicitarea de informatii speciale de la departamentul post-vanzare;
· Observarea calitatii produselor si asigurarea emiterii regulate de rapoarte pentru notificarea reclamatiilor.

PROFILUL TĂU:
· Studii superioare tehnice
· Experienta in domeniu de minim 2 ani
· Responsabilitate in activitate
· Aptitudini de comunicare si integrare
· Competente cognitive (abilitati de invatare, inovare, planificare si organizare)
· Limba straina (un avantaj)
· Cunostinte de operare PC

CE ÎȚI OFERIM:
Desfasurarea activitatii in conditii de munca optime;
Al –13-lea salariu;
Bonuri de masa;
Vouchere de vacanta;
Abonament medical;
Susținere pentru abonamentul de fitness;
Avantaje la achiziționarea unei mașini și la vizitele în service;
Bonus de fidelitate;
Dezvoltarea profesională a oamenilor care ne împărtășesc valorile;
Oportunități de promovare în companie. Tu ești cel care stabilește ritmul în care te vei dezvolta!

Porsche Bucuresti Nord
077190 Voluntari, jud. Ilfov
Bulevardul Pipera nr.2
Telefon +40 21 9229